Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pravidla a zásady

ZÁSADY HRÁČE

 1. Chování hráčů - Za všech okolností se hráč chová slušně, přátelsky a sportovně, vždy slušně pozdraví a poděkuje. Chová úctu k trenérům a lidem z realizačního týmu.
 2. Nominace – Provádí-li se na pořádané turnaje a zápasy nominace hráčů výběrem, je většinou podmíněna účastí alespoň na dvou trénincích před akcí. Další kritéria: tréninková účast, chování při trénincích, individuální herní výkonnost a uhrazené příspěvky.
 3. Každý hráč ctí klub, za který hraje, nevyjadřuje se o něm negativně mimo areál klubu, to platí i o vyjadřování se k realizačnímu týmu (trenéři, manažeři a vedení klubu)
ZÁSADY PRO RODIČE 
 1. Vy i my trenéři jsme partneři, kteří společně vychovávají a učí děti. Jeden bez druhého nic nedokážeme.
 2. Prosíme Vás, abyste dětem fandili, podporovali je a chválili. Děti to od Vás očekávají. Nevyjadřujte se negativně k herním situacím, ani dětem neraďte, co v které situaci dělat. Naším cílem je, aby kluci dokázali vyhodnotit herní situace co nejdříve sami. Při hře by měli vnímat pokyny trenéra, nikoliv publika. Rady dětem nechte na trenérovi, aby neměli v hlavě zmatek.
 3. Pokud Vaše dítě zvládne fotbalovou výstroj a oblečení na sebe dát samo, nechte jej, nesnažte se mu pomáhat z důvodu, že Vy spěcháte.
 4. Prosíme Vás, abyste včas z tréninků a turnajů omlouvali své děti (z důvodu možné donominace jiného hráče na oznámený turnaj či zápas).
 5. Příspěvky musí být placeny včas. Bez uhrazených příspěvků se nebude hráč účastnit akcí klubu. Nechceme trestat děti za opomenutí rodičů. Pokud jsou problémy, řekněte nám to včas.
 6. Prosíme, nevyjadřujte se negativně o činnosti klubu na veřejnosti a internetových stránkách. Pokud myslíte, že je něco špatně, řešte to primárně s námi (trenér, manažer, případně jiný funkcionář klubu).
 7. Pravidelně sledujte naši nástěnku i webové stránky www.fcslavojbruntal2004.estranky.cz/, kde se Vám snažíme pravidelně přinášet nejdůležitější informace k činnosti týmu. 
 8. Pokud s něčím nesouhlasíte, něčemu nerozumíte, něco nevíte, ptejte se nás.
 9. Pravidla a podmínky tvoří trenéři a tým, ne rodič
ZA TRENÉRY
 1. Snažíme se Vaše děti něčemu naučit, tak nás to prosím nechejte dělat v klidu.
 2. Včas Vás budeme informovat o všech podstatných věcech souvisejících s naším týmem.
 3. Svojí činností se budeme snažit vytvářet pro kluky sportující v rámci klubu co nejoptimálnější prostředí, tak aby se zde cítili co nejlépe a rádi se sem vraceli.
 4. Každý dotaz týkající se naší činnosti Vám bude v rámci našich vědomostí zodpovězen.
PRAVIDLA PRO HRÁČE A RODIČE

V rámci možností jsme se s trenéry týmu dohodli, že od října 2014 budou pro hráče a rodiče našeho týmu platit následující pravidla. Prosím o jejich respektování, není to jen z naší hlavy, je to výčet pravidel fungujících u jiných klubů od ročníků 2003 a mladší. (Hradec Králové, Baník Ostrava, ale i jiné menší kluby). Nemíníme neustále obhajovat naše výroky nebo skutky, a poslouchat jak se něco dělá špatně, nebo kdo to dělá špatně a jak by to mělo být. Takto stanovená pravidla jsou daná a nemělo by teda do budoucna docházet ke zbytečným nedorozuměním.

 1. Tréninky jsou plánovány v určitý čas, prosíme, aby hráči na trénink chodili nejméně 15 minut před jeho započetím.
 2. Omluvenky prosím zasílejte na dané telefonní číslo (hlavní trenér), vždy nejméně hodinu před tréninkem.
 3. Pokud jde o mistrovské či přátelské utkání, omluvenky zasílejte nejméně den před konáním zápasu (turnaje) – jde o případné změny v nominacích
 4. V zápase bude tým koučován trenéry, ne rodiči. Ti zde mají úlohu fanouška, který chválí, fandí a hráče podporuje.
 5. V případě, že některý z rodičů bude své dítě koučovat a říkat mu co má, nebo jak to má dělat a podobně, bude daný hráč stažen ze hry. Situace se s ním probere a vysvětlí se mu. V případě, že se rodič nepoučí, bude hráč stažen do konce utkání. To platí i pro případné turnaje.
 6. Pokud nebude hráč řádně omluven a omluva nebude zdůvodněna (trénink, zápas) nebude nominován na další utkání.
 7. Vyžadujeme účast registrovaných hráčů našeho klubu a týmu na všech mistrovských utkáních, bez ohledu na soupeře či jiné zájmy (přípustná pouze omluva z nějakého důvodu, případná dohoda s hlavním trenérem) - v případě porušení nebude hráč nominován na další utkání
 8. Reprezentace jiných klubů je možná po dohodě s hlavním trenérem za určitých podmínek, bez vědomí trenéra – hráč nebude nominován

Nechápejte to jako trestání hráče, ale pochybení rodiče!!! Pokud by některý z rodičů měl s danými pravidly jakýkoli problém, jsme mu ochotni to vysvětlit.